Výsledky noční soutěže v požárním útoku v Úbislavicích

V sobotu dne 25.8.2012 se na hřišti v Úbislavicích o čtvrté hodině odpolední sešli opět po roce dobrovolní hasiči okolních obcí na tradiční noční soutěži v požárním útoku. Letos se jednalo již o 7. ročník.

Soutěž proběhla opět dvoukolově dle soutěžního řádu pro hasičské sportovní soutěže s místní úpravou. Letos to bylo jen na dvě „B“. První kolo proběhlo za denního světla, druhé kolo v noci za minimálního osvětlení. Časy z obou kol se sčítaly.

Počet účastněných družstev byl téměř shodný, jako loni. Celkem se účastnilo osm hasičských družstev mužů a dvě ženská. Kromě domácího složeného opět z děvčat okrsku pod hlavičkou Úbislavic přijaly pozvání děvčata z Kumburského Újezda. Mezi muži se lítých bojů účastnila dvě domácí družstva Úbislavic, druhé tradičně sestavené až přímo na hřišti. Po jednom družstvu pak měly Štěpanice – Česká Proseč, Zboží a Stav. Jako hosté přijal pozvání opět SDH Lužany a dále SDH Holín a Kumburský Újezd. Počasí bylo opět objednané a tak se mohlo vesele začít.

První se opět představilo místní dětské družstvo. Děti opět nezklamali a pod dohledem tatínků dosáhli při svém útoku i přes zaváhání na sání pěkného času. Za to byli následně po právu odměněni sladkostmi. Ocenit je nutno hlavně úsilí, s jakým se svého úkolu zhostili. Stávají se vzorem i pro malé caparty, kteří se již při věku tří let ptali, zda budou moci příští rok také nastoupit. Dětské družstvo nastoupilo v sestavě: Fanda Nosek, Martin Plecháč, Áďa Bajer, Matouš Menšík, Ráďa Vojtíšek, Anthony Budina a dva Tomášové, Typlt a Samler.

Losování o pořadí družstev na startu proběhlo tradičním způsobem – pito-štafetou. V té se tradičně nedařilo domácím, a tak druhé družstvo Úbislavic bylo nuceno celou mužskou soutěž otvírat a první startovalo třetí. Příští rok bude třeba potrénovat. Na úvod soutěže se ženy Úbislavic časem 34,28 s sice oproti loňsku o více než dvě vteřiny zlepšily, na děvčata Kumburského Újezda to ale nestačilo. Ty dosáhly velmi kvalitního času 27,27 s. Poté se postavili na start muži. Úspěšného pokusu se bohužel nepodařilo dosáhnout družstvu SDH Štěpanice – Česká Proseč. Všichni ostatní dosáhli kvalitních časů od 22 s po necelých 40 s. Průběžné pořadí na stupních vítězů bylo Lužany, Úbislavice I a Kumburský Újezd.

Druhé kolo pak začalo po setmění před devátou hodinou večerní. Ženy dosáhly opět kvalitních časů. Rozdíl mezi oběma družstvy byl sice menší, než v kole prvním, ale „Kumburačky“ si již do konečného vítězství nenechaly mluvit. Pořadím v mužské soutěži tma opět zamíchala. Mužstva nastupovala od sedmého místa k prvnímu dle umístění v prvním kole. Poslední útok soutěže se ale nevydařil Lužanům a po neplatném pokusu padly až na sedmé místo. Vyrovnané výkony v obou kolech tak přisoudily nečekané historické vítězství družstvu Kumburského Újezda. Vítězný duble byl pak dlouho oslavován. Na druhé místo se výtečným časem propracoval Holín a bronz získali Zbožáci. Na „bramboru“ se propadly Úbislavice I, páté skončilo druhé družstvo Úbislavic, šestý Stav, sedmé Lužany a osmé Štěpanice – Česká Proseč. Soutěž byla vyhlášena až před půlnocí. Při vypínání osvětlení stánku při jednotlivých útocích se totiž hned dvakrát povedlo vypnout i hlavní osvětlení hřiště. O „Doktora“ se pokoušely mdloby. Nakonec to ale přežil a určitě nám s elektroinstalací pomůže i napřesrok.

Družstva na pomyslných stupních vítězů byla oceněna poháry, všechna družstva obdržela diplomy a něco pro potěšení žaludku. A jak soutěž dopadla řečí čísel?

SDH

Požární útok I

Požární útok II

Celkem

ČasPořadíČasPořadíCelkový časCelkové pořadí
SDH Kumburský Újezd23,38324,44247,821
SDH Holín26,19522,62148,812
SDH Zboží24,45435,86460,313
SDH Úbislavice I23,28242,10565,384
SDH Úbislavice II38,63627,56366,195
SDH Stav39,18746,72685,906
SDH Lužany22,091N7
SDH Štěpanice- Česká ProsečNN8
Žena – SDH Kumburský Újezd27,27129,06156,331
Ženy – Okrsek č. 13 – Úbislavice34,28233,86268,142

N … neúspěšný pokus

Za předvedené výkony všem zúčastněným družstvům děkujeme a zase za rok při osmém ročníku nashledanou.

úbislavičtí hasiči

Výsledky noční soutěže v požárním útoku v Úbislavicích