Výsledky okrskové soutěže v požárním sportu dne 12.5.2018

Dne 12.května 2018 po poledni se na úbislavickém hřišti sešli k tradičnímu porovnání svých dovedností dobrovolní hasiči podkumburských obcí.

Do soutěže se přihlásilo 9 družstev mužů, 5 z našeho okrsku a pohostinsky tradičně Kumburský Újezd a dále Roškopov, Stará Paka a vzdálené Arnultovice. Do veteránské soutěže nad 40 let se strojem PS 8 se přihlásili pouze Zbožáci. V ženách došlo na obvyklý souboj žen pod hlavičkou okrsku Úbislavice s děvčaty z Kumburského Újezda. Největší rozmach zažila soutěž v dětské kategorii, kde staropačtí dovezli tři svá družstva a spolu s družstvem malých Zbožáků a třemi družstvy Úbislavic se tak představilo 7 dětských družstev.

Po úvodním zdržení zaviněném pořádným přívalem vody se začalo se soutěžením nejprve štafetami, poté následovaly požární útoky na dvě „B“.

Se všemi překážkami se nejlépe vypořádali muži Kumburského Újezda  před druhým družstvem Úbislavic a Roškopovem. V ženách se úbislavickým děvčatům nepovedl útok a tak loňské vítězství obhájily Kumburačky. Pěkný útok předvedli s PS 8 veteráni Zboží. V dětských kategoriích se upravovaly pro jednotlivé věkové skupiny pravidla, a proto nelze jednotlivé výkony porovnávat. I tak ale všichni malí účastníci zaslouží za předvedené výkony uznání.

Okrskový výbor děkuje všem účastněním družstvům, rozhodčím i obsluze stánku za bezproblémový průběh sportovního odpoledne.

Kompletní výsledky najdete zde.

 

Výsledky okrskové soutěže v požárním sportu dne 12.5.2018